AVX Corporation KC7050P156.250L30E00
KC7050P156.250L30E00 picture photo
Mfg. Part Number
KC7050P156.250L30E00
Brief Description
OSC XO 156.25MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
KC7050P156.250L30E00.pdf
Availability of KC7050P156.250L30E00
QUANTITY
KC7050P156.250L30E00 Order Process
Ship out your order
Specifications of KC7050P156.250L30E00
Internal Part NumberEIS-KC7050P156.250L30E00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesKyocera Clock Oscillators
FamilyOscillators
SeriesKC7050P-L3, Kyocera
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency156.25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)70mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.063" (1.60mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)30µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KC7050P156.250L30E00
Related LinksKC7050P156, KC7050P156.250L30E00 Datasheet, AVX Corporation Distributor
KC7050P156.250L30E00 Details Description
Related parts for KC7050P156.250L30E00
CAP ALUM 390UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 8.5A 240VAC 48VDC datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 51 OHM 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 4.99K OHM 1% 3W 6327 datasheet.pdf
INSERT FEMALE 42POS+1GND CRIMP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 28SDIP datasheet.pdf
RES 402 OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 270UH 191MA 4.32 OHM datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf
55A CABLE/DUAL 10/ SM datasheet.pdf