Murata Electronics North America KCM55TR7YA226MH01K
KCM55TR7YA226MH01K picture photo
Mfg. Part Number
KCM55TR7YA226MH01K
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 22UF 35V X7R 2220
Datasheet Download
KCM55TR7YA226MH01K.pdf
Availability of KCM55TR7YA226MH01K
QUANTITY
KCM55TR7YA226MH01K Order Process
Ship out your order
Specifications of KCM55TR7YA226MH01K
Internal Part NumberEIS-KCM55TR7YA226MH01K
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesKCM and KRM Series Metal Terminal Capacitors
Featured ProductKCM Series Metal Terminal Capacitors
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesKCM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated35V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive, Boardflex Sensitive
RatingsAEC-Q200
Package / Case2220 (5750 Metric)
Size / Dimension0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.185" (4.70mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KCM55TR7YA226MH01K
Related LinksKCM55TR7Y, KCM55TR7YA226MH01K Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
KCM55TR7YA226MH01K Details Description
Related parts for KCM55TR7YA226MH01K
FAN AXIAL 60X25MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
IC LASER MOUSE TRIM LENS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CAP CER 43PF 100V 10% BP 1206 datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.57V 500MW SOD323F datasheet.pdf
BUZZER 6-16VDC 65-75DB PNL MNT datasheet.pdf
RES 6.34K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
SMARTSTEP JR MTR 200W W/O BRK datasheet.pdf
Connector Socket 24 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
FIXED IND 6.8MH 50MA 26 OHM TH datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS INLINE SKT datasheet.pdf