Sunon KDE1204PFB1 ( MS.M )
KDE1204PFB1 ( MS.M ) picture photo
Mfg. Part Number
KDE1204PFB1 ( MS.M )
Brief Description
FAN AXIAL 40X10MM 12VDC WIRE
Datasheet Download
KDE1204PFB1 ( MS.M ).pdf
Availability of KDE1204PFB1 ( MS.M )
QUANTITY
KDE1204PFB1 ( MS.M ) Order Process
Ship out your order
Specifications of KDE1204PFB1 ( MS.M )
Internal Part NumberEIS-KDE1204PFB1 ( MS.M )
Lead Free Status / RoHS Status
Standard Package200
SeriesMagLev®
Voltage - Rated12VDC
Size / DimensionSquare - 40mm L x 40mm H x 10mm W
Air Flow7.3 CFM (0.207m³/min)
Static Pressure0.180 in H2O (44.8 Pa)
Bearing TypeBall
Fan TypeTubeaxial
FeaturesSpeed Sensor (Tach)
Noise31 dB(A)
Power (Watts)1.00W
RPM7400 RPM
Termination3 Wire Leads
Ingress Protection-
Weight0.001 KG
Operating Temperature14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Current Rating0.080A
Voltage Range5 ~ 13.8VDC
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KDE1204PFB1 ( MS.M )
Related LinksKDE1204PFB, KDE1204PFB1 ( MS.M ) Datasheet, Sunon Distributor
KDE1204PFB1 ( MS.M ) Details Description
Related parts for KDE1204PFB1 ( MS.M )
CONN FPC BOTTOM 15POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
IC 1OF2 DECODE/DEMUX SC70-6 datasheet.pdf
TVS DIODE 468VWM 798VC SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 36-72VIN 05VOUT datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 5V IN +/-5V OUT datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 100V 10% BX 1206 datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 10VOUT 75W datasheet.pdf
BERGSTIK II DUAL RA datasheet.pdf
BOX PLSTC GRAY/CLR 5.12"LX3.15"W datasheet.pdf