FFF KE30525200J0G
KE30525200J0G picture photo
Mfg. Part Number
KE30525200J0G
Manufacturer
Product Category
Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Brief Description
508 TB SOCKET WF VER
Datasheet Download
KE30525200J0G.pdf
Availability of KE30525200J0G
QUANTITY
KE30525200J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of KE30525200J0G
Internal Part NumberEIS-KE30525200J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,030
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
SeriesKE
PackagingBulk
TypeHeader, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions30
Positions Per Level15
Number of Levels2
Pitch0.200" (5.08mm)
Header OrientationVertical
Plug Wire Entry-
Termination StyleSolder
Mounting TypeThrough Hole
Current - IEC-
Voltage - IEC-
Current - UL12A
Voltage - UL300V
Wire Gauge or Range - AWG-
Wire Gauge or Range - mm²-
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
FeaturesMating Flange
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KE30525200J0G
Related LinksKE3052, KE30525200J0G Datasheet, FFF Distributor
KE30525200J0G Details Description
Related parts for KE30525200J0G
TVS DIODE 85.5VWM 137VC AXIAL datasheet.pdf
TRIMMER 25K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
FIXED IND 56UH 3.93A 43 MOHM TH datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR PAR 34-PCM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 4.5-9VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 20% 10V AXIAL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2 NYLON 103MM datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 180MA 4.5 OHM SMD datasheet.pdf
CABLE TIE datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 48POS WALL MNT PIN datasheet.pdf