NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. KIT33CM0902EFEVB
KIT33CM0902EFEVB picture photo
Mfg. Part Number
KIT33CM0902EFEVB
Manufacturer
Product Category
Evaluation and Demonstration Boards and Kits
Brief Description
EVAL KIT MC33CM0902 CAN TXRX
Datasheet Download
KIT33CM0902EFEVB.pdf
Availability of KIT33CM0902EFEVB
QUANTITY
KIT33CM0902EFEVB Order Process
Ship out your order
Specifications of KIT33CM0902EFEVB
Internal Part NumberEIS-KIT33CM0902EFEVB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesDevelopment Tool Selector
Standard Package1
Category Programmers, Development Systems
FamilyEvaluation and Demonstration Boards and Kits
Series-
Main PurposeInterface, CAN
Embedded-
Utilized IC / PartMC33CM0902
Primary Attributes2-Channel (Dual)
Secondary Attributes-
Supplied ContentsBoard
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KIT33CM0902EFEVB
KIT33CM0902EFEVB Details Description
Related parts for KIT33CM0902EFEVB
RES SMD 29.4KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 77.76MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONN RACK/PANEL 29POS 5A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
IC ADC 16BIT SRL/SPI 250M 48QFN datasheet.pdf
RES 976 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 10POS SKT datasheet.pdf
RES 18.2K OHM 1.75W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 400VAC Y5V RDL datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CAP CER 15PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf