ITT Cannon, LLC KJA0T25W37PN
KJA0T25W37PN picture photo
Mfg. Part Number
KJA0T25W37PN
Brief Description
CONN RCPT 37POS FLANGED W/PIN
Datasheet Download
KJA0T25W37PN.pdf
Availability of KJA0T25W37PN
QUANTITY
KJA0T25W37PN Order Process
Ship out your order
Specifications of KJA0T25W37PN
Internal Part NumberEIS-KJA0T25W37PN
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions37
Shell Size - Insert25-37
Fastening TypeThreaded
OrientationN (Normal)
Ingress ProtectionEnvironment Resistant
Shell Material, FinishAluminum Alloy, Olive Drab Cadmium Plated
Voltage - Rated-
Operating Temperature-65°C ~ 175°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KJA0T25W37PN
Related LinksKJA0T2, KJA0T25W37PN Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
KJA0T25W37PN Details Description
Related parts for KJA0T25W37PN
IDC CABLE - ASR10B/AE10G/APR10B datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 5.6K OHM 8SIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES MO 1/2W 5.6OHM 5% AXL datasheet.pdf
LED ORANGE CLEAR 2SMD datasheet.pdf
FAN AXIAL 40X10MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
RES 464 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 909 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE GLASS 31MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 173MA 5 OHM SMD datasheet.pdf
FIXED IND 12MH 65MA 93 OHM SMD datasheet.pdf