ITT Cannon, LLC KJA0T25W42SN
KJA0T25W42SN picture photo
Mfg. Part Number
KJA0T25W42SN
Brief Description
CONN RCPT 42POS FLANGED W/SKT
Datasheet Download
KJA0T25W42SN.pdf
Availability of KJA0T25W42SN
QUANTITY
KJA0T25W42SN Order Process
Ship out your order
Specifications of KJA0T25W42SN
Internal Part NumberEIS-KJA0T25W42SN
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions42
Shell Size - Insert25-42
Fastening TypeThreaded
OrientationN (Normal)
Ingress ProtectionEnvironment Resistant
Shell Material, FinishAluminum Alloy, Olive Drab Cadmium Plated
Voltage - Rated-
Operating Temperature-65°C ~ 175°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KJA0T25W42SN
Related LinksKJA0T2, KJA0T25W42SN Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
KJA0T25W42SN Details Description
Related parts for KJA0T25W42SN
RELAY SSR DUAL 25A ZERO PNL MNT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
RES 14K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 2SKT SLD CUP datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR TOGGLE datasheet.pdf
GUIDE PIN 0.100" SHRD HDR datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
RES 35.7K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 13K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf