ITT Cannon, LLC KJB0T15F19AC
KJB0T15F19AC picture photo
Mfg. Part Number
KJB0T15F19AC
Brief Description
CONN HSG RCPT 19POS WALL MNT PIN
Datasheet Download
KJB0T15F19AC.pdf
Availability of KJB0T15F19AC
QUANTITY
KJB0T15F19AC Order Process
Ship out your order
Specifications of KJB0T15F19AC
Internal Part NumberEIS-KJB0T15F19AC
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Number of Positions19
Shell Size - Insert15-19
Fastening TypeThreaded
OrientationC
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KJB0T15F19AC
Related LinksKJB0T1, KJB0T15F19AC Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
KJB0T15F19AC Details Description
Related parts for KJB0T15F19AC
RES SMD 130 OHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 14.3 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 14PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
RES 4.3 OHM 2W 5% CERAMIC WW datasheet.pdf
THERMISTOR NTC DISK 65KOHM 25C datasheet.pdf
FUSE 450A 690V 2TN/110 AR UC datasheet.pdf
OSC XO 66.666MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
RES 221K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU ARM 1.25MB FLASH 144LQFP datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 25A datasheet.pdf
CAP FILM 4700PF 10% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf