ITT Cannon, LLC KJB0T15F19PCL
KJB0T15F19PCL picture photo
Mfg. Part Number
KJB0T15F19PCL
Brief Description
CONN HSG RCPT 19POS WALL MNT PIN
Datasheet Download
KJB0T15F19PCL.pdf
Availability of KJB0T15F19PCL
QUANTITY
KJB0T15F19PCL Order Process
Ship out your order
Specifications of KJB0T15F19PCL
Internal Part NumberEIS-KJB0T15F19PCL
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Number of Positions19
Shell Size - Insert15-19
Fastening TypeThreaded
OrientationC
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KJB0T15F19PCL
Related LinksKJB0T1, KJB0T15F19PCL Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
KJB0T15F19PCL Details Description
Related parts for KJB0T15F19PCL
IC FLASH 2MBIT 120NS 32TSOP datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM CM 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
IC SMOKE DETECT PHOTOELEC 16SOIC datasheet.pdf
RES FLAMEPROOF 1W 360K OHM 5% datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
RES 512 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
DECI-CENTER JUMPERS 22POS datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X51MM 115VAC WIRE datasheet.pdf