ITT Cannon, LLC KJB0T21W41PCL
KJB0T21W41PCL picture photo
Mfg. Part Number
KJB0T21W41PCL
Brief Description
CONN HSG RCPT 41POS WALL MNT PIN
Datasheet Download
KJB0T21W41PCL.pdf
Availability of KJB0T21W41PCL
QUANTITY
KJB0T21W41PCL Order Process
Ship out your order
Specifications of KJB0T21W41PCL
Internal Part NumberEIS-KJB0T21W41PCL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Number of Positions41
Shell Size - Insert21-41
Fastening TypeThreaded
OrientationC
Shell Material, FinishAluminum Alloy, Olive Drab Cadmium Plated
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KJB0T21W41PCL
Related LinksKJB0T2, KJB0T21W41PCL Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
KJB0T21W41PCL Details Description
Related parts for KJB0T21W41PCL
CONN EDGECARD 86POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS .100 EYELET datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 8A 125V datasheet.pdf
IC SWTICH DUAL SPST 8-MINIQFN datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
PHOTODIODE PIN IR 4.8MM CYL BK datasheet.pdf
LOW PROFILE 5.08 5POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
MINI D RIBBON 50 CONTACT datasheet.pdf
EVAL BOARD HMC578LC3B datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 15POS PIN datasheet.pdf