ITT Cannon, LLC KJB6T15W19PCL
KJB6T15W19PCL picture photo
Mfg. Part Number
KJB6T15W19PCL
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG 19POS CABLE PIN
Datasheet Download
KJB6T15W19PCL.pdf
Availability of KJB6T15W19PCL
QUANTITY
KJB6T15W19PCL Order Process
Ship out your order
Specifications of KJB6T15W19PCL
Internal Part NumberEIS-KJB6T15W19PCL
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-DTL-38999 Series III, KJB
PackagingBulk
Connector TypePlug for Male Contacts
Number of Positions19
Shell Size - Insert15-19
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size20
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeThreaded
OrientationC
FeaturesShielded
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KJB6T15W19PCL
Related LinksKJB6T1, KJB6T15W19PCL Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
KJB6T15W19PCL Details Description
Related parts for KJB6T15W19PCL
IC MULTIPLEXER DUAL 1X8 28SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 35V SNAP datasheet.pdf
IC CTRLR HOTSWAP NEG VOLT 10MSOP datasheet.pdf
IC SYNTHESIZER RF2/IF 24TSSOP datasheet.pdf
FAN AXIAL 40X6.9MM 5VDC WIRE datasheet.pdf
IC ADC 24BIT 4CH 38-TSSOP datasheet.pdf
IC SMOKE DETECTOR CMOS 16-SOIC datasheet.pdf
RES 20.5K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 2POS TIN datasheet.pdf