ITT Cannon, LLC KJB7T17W26PNL
KJB7T17W26PNL picture photo
Mfg. Part Number
KJB7T17W26PNL
Brief Description
CONN HSG RCPT 26POS JAM NUT PIN
Datasheet Download
KJB7T17W26PNL.pdf
Availability of KJB7T17W26PNL
QUANTITY
KJB7T17W26PNL Order Process
Ship out your order
Specifications of KJB7T17W26PNL
Internal Part NumberEIS-KJB7T17W26PNL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Number of Positions26
Shell Size - Insert17-26
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size20
Mounting TypePanel Mount, Bulkhead - Front Side Nut
Fastening TypeThreaded
OrientationN (Normal)
Shell Material, FinishAluminum Alloy, Olive Drab Cadmium Plated
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KJB7T17W26PNL
Related LinksKJB7T1, KJB7T17W26PNL Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
KJB7T17W26PNL Details Description
Related parts for KJB7T17W26PNL
IC Z8 4K OTP 16MHZ W/ADC 28-PLCC datasheet.pdf
RACK SMALL MNT CHASSIS ALUMINUM datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
IC SYNTHESIZER DIGITAL 48-MQFP datasheet.pdf
CAP CER 39PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 188VWM 328VC SMA datasheet.pdf
RES SMD 9.31K OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 25W datasheet.pdf
OSC PROG 2.5NS 50PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE SKT RA datasheet.pdf