Littelfuse KLDR03.5HXP
KLDR03.5HXP picture photo
Mfg. Part Number
KLDR03.5HXP
Brief Description
FUSE 600V T/D CLASS CC 3.5A
Datasheet Download
KLDR03.5HXP.pdf
Availability of KLDR03.5HXP
QUANTITY
KLDR03.5HXP Order Process
Ship out your order
Specifications of KLDR03.5HXP
Internal Part NumberEIS-KLDR03.5HXP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Fuse TypeFast Acting
Voltage - Rated600VAC, 300VDC
Current3.5A
Package / Case5AG, 10mm x 38.1mm
Size / Dimension0.406" Dia x 1.500" L (10.30mm x 38.10mm)
Melting I²t-
DC Cold Resistance0.239 Ohm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KLDR03.5HXP
Related LinksKLDR0, KLDR03.5HXP Datasheet, Littelfuse Distributor
KLDR03.5HXP Details Description
Related parts for KLDR03.5HXP
TRIAC SENS GATE 600V 4A IPAK datasheet.pdf
IC OPAMP CFA 2.3GHZ 24LFCSP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 20POS STR 7.5MM datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 11POS 3.81MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
DIODE ZENER 12V 500MW SOD123 datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.82K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 1.5UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .100 DIP 88POS datasheet.pdf
FUSE GLASS 5A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf