United Chemi-Con KMH100VS332M35X40T2
KMH100VS332M35X40T2 picture photo
Mfg. Part Number
KMH100VS332M35X40T2
Brief Description
CAP ALUM 3300UF 20% 100V SNAP
Datasheet Download
KMH100VS332M35X40T2.pdf
Availability of KMH100VS332M35X40T2
QUANTITY
KMH100VS332M35X40T2 Order Process
Ship out your order
Specifications of KMH100VS332M35X40T2
Internal Part NumberEIS-KMH100VS332M35X40T2
PackagingTray
Capacitance3300µF
Tolerance±20%
Voltage Rating100V
ESR (Equivalent Series Resistance)75 mOhm
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current3.27A
Impedance-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension1.378" Dia (35.00mm)
Height - Seated (Max)1.575" (40.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KMH100VS332M35X40T2
Related LinksKMH100VS3, KMH100VS332M35X40T2 Datasheet, United Chemi-Con Distributor
KMH100VS332M35X40T2 Details Description
Related parts for KMH100VS332M35X40T2
IC DRIVER HALF-BRIDGE 14-DIP datasheet.pdf
IC ADC 10BIT 210KHZ W/SD 8-MSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 25W datasheet.pdf
CAP CER 10UF 6.3V X5R 0805 datasheet.pdf
SPC UMQ SAFETY MAT 34X8 IN datasheet.pdf
MOD LASER DWDM 8X50GHZ 120KM datasheet.pdf
CONN RCPT 4P INLINE PIN SLD CUP datasheet.pdf
CAP CER 39PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf