United Chemi-Con KMH10VS123M22X30T2
KMH10VS123M22X30T2 picture photo
Mfg. Part Number
KMH10VS123M22X30T2
Brief Description
CAP ALUM 12000UF 20% 10V SNAP
Datasheet Download
KMH10VS123M22X30T2.pdf
Availability of KMH10VS123M22X30T2
QUANTITY
KMH10VS123M22X30T2 Order Process
Ship out your order
Specifications of KMH10VS123M22X30T2
Internal Part NumberEIS-KMH10VS123M22X30T2
PackagingTray
Capacitance12000µF
Tolerance±20%
Voltage Rating10V
ESR (Equivalent Series Resistance)69 mOhm
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current1.77A
Impedance-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension0.866" Dia (22.00mm)
Height - Seated (Max)1.181" (30.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KMH10VS123M22X30T2
Related LinksKMH10VS12, KMH10VS123M22X30T2 Datasheet, United Chemi-Con Distributor
KMH10VS123M22X30T2 Details Description
Related parts for KMH10VS123M22X30T2
DGTL ISO 3.75KV GATE DRVR 16SOIC datasheet.pdf
IC SUPERVISOR CPU I2C 8-MSOP datasheet.pdf
RES SMD 2.94 OHM 1/2W 1206 WIDE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A DL SYNC 28QFN datasheet.pdf
RES 4.32M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE GEN 50V 200MA MICROMELF datasheet.pdf