United Chemi-Con KMH25VN333M35X50T2
KMH25VN333M35X50T2 picture photo
Mfg. Part Number
KMH25VN333M35X50T2
Brief Description
CAP ALUM 33000UF 20% 25V SNAP
Datasheet Download
KMH25VN333M35X50T2.pdf
Availability of KMH25VN333M35X50T2
QUANTITY
KMH25VN333M35X50T2 Order Process
Ship out your order
Specifications of KMH25VN333M35X50T2
Internal Part NumberEIS-KMH25VN333M35X50T2
PackagingTray
Capacitance33000µF
Tolerance±20%
Voltage Rating25V
ESR (Equivalent Series Resistance)15 mOhm
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current5.39A
Impedance-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension1.378" Dia (35.00mm)
Height - Seated (Max)1.969" (50.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KMH25VN333M35X50T2
Related LinksKMH25VN33, KMH25VN333M35X50T2 Datasheet, United Chemi-Con Distributor
KMH25VN333M35X50T2 Details Description
Related parts for KMH25VN333M35X50T2
CONN HEADER PIN RT/ANG 4POS TIN datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 150UH SMD datasheet.pdf
IC VOLT DETECT OD 4.9V SC-82AB datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 110V datasheet.pdf
MCU 8K FLASH 1K SRAM 48QFN datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CAP POLYMER 56UF 20% 4V SMD datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 79POS WALL MNT PIN datasheet.pdf