Vishay/BCcomponents MKP385651025JYP5T0
MKP385651025JYP5T0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385651025JYP5T0
Brief Description
CAP FILM 51UF 5% 250VDC AXIAL
Datasheet Download
MKP385651025JYP5T0.pdf
Availability of MKP385651025JYP5T0
QUANTITY
MKP385651025JYP5T0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385651025JYP5T0
Internal Part NumberEIS-MKP385651025JYP5T0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package40
Packaging*
Capacitance51µF
Tolerance±5%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385651025JYP5T0
Related LinksMKP385651, MKP385651025JYP5T0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385651025JYP5T0 Details Description
Related parts for MKP385651025JYP5T0
IC POT DIG SEXTET 50K 20-TSSOP datasheet.pdf
IC BUFF DVR TRI-ST 16BIT 48TSSOP datasheet.pdf
LABEL TT POLYMIDE WHT 1.5"X.25" datasheet.pdf
IC LINE DRIVER ADSL/VDSL 16-QFN datasheet.pdf
SENSOR MAGNETC SPST 10-15AT ALUM datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 3.6K OHM 1206 datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 14POS datasheet.pdf
IC FPGA 642 I/O 896FBGA datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf