Yageo KNP100JR-73-470R
KNP100JR-73-470R picture photo
Mfg. Part Number
KNP100JR-73-470R
Brief Description
RES 470 OHM 1W 5% AXIAL
Datasheet Download
KNP100JR-73-470R.pdf
Availability of KNP100JR-73-470R
QUANTITY
KNP100JR-73-470R Order Process
Ship out your order
Specifications of KNP100JR-73-470R
Internal Part NumberEIS-KNP100JR-73-470R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)470
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-40°C ~ 200°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.181" Dia x 0.453" L (4.60mm x 11.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KNP100JR-73-470R
Related LinksKNP100JR, KNP100JR-73-470R Datasheet, Yageo Distributor
KNP100JR-73-470R Details Description
Related parts for KNP100JR-73-470R
CONN HEADER .100 SNGL STR 34POS datasheet.pdf
FILTER SAW 433.92MHZ REMOTE SMD datasheet.pdf
RESISTOR POWER ADJ 50 OHM 50W datasheet.pdf
IC XTAL DRIVER LP 6-XSON datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 10NS 44TSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 16POS STR 5.08MM datasheet.pdf
RES 29.8K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 10MM datasheet.pdf
FA HD-I 5SMPR080F110O BENCH datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 15POS PIN datasheet.pdf