Vishay/BCcomponents KP1830168011W
KP1830168011W picture photo
Mfg. Part Number
KP1830168011W
Brief Description
CAP FILM 680 PF 1% 100VDC AXIAL
Datasheet Download
KP1830168011W.pdf
Availability of KP1830168011W
QUANTITY
KP1830168011W Order Process
Ship out your order
Specifications of KP1830168011W
Internal Part NumberEIS-KP1830168011W
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package1,250
Packaging*
Capacitance680pF
Tolerance±1%
Voltage Rating - AC63V
Voltage Rating - DC100V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KP1830168011W
Related LinksKP1830, KP1830168011W Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
KP1830168011W Details Description
Related parts for KP1830168011W
CONN JACK PHONE 1/4" 3POS ENCLSD datasheet.pdf
KEY FOB ABS BLACK 3.4"L X 2.56"W datasheet.pdf
IC PWR SUPPLY CONTROLLER 24SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 6POS .156 EYELET datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 470MA 1.03 OHM datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 15NS 32SOJ datasheet.pdf
BATT PK 13.5V C SIZE ALKALINE datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES 1.18 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
LABEL ID RATINGS 1.88"X1.38" datasheet.pdf