Vishay/BCcomponents KP1830222011D
KP1830222011D picture photo
Mfg. Part Number
KP1830222011D
Brief Description
CAP FILM 2.2 NF 1% 100VDC AXIAL
Datasheet Download
KP1830222011D.pdf
Availability of KP1830222011D
QUANTITY
KP1830222011D Order Process
Ship out your order
Specifications of KP1830222011D
Internal Part NumberEIS-KP1830222011D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesKP 1830
Packaging*
Capacitance2200pF
Tolerance±1%
Voltage Rating - AC63V
Voltage Rating - DC100V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
Lead Spacing*
ApplicationsHigh Frequency, Switching
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KP1830222011D
Related LinksKP1830, KP1830222011D Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
KP1830222011D Details Description
Related parts for KP1830222011D
REG SW 8V 2A SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CONN HEADER 3POS RTANG .163 TIN datasheet.pdf
BOX END PANEL BLK A42 9V SERIES datasheet.pdf
IC OPAMP GP 5MHZ RRO 8UMAX datasheet.pdf
CONN RCPT MOD 140POS 7ROW R/A datasheet.pdf
BOX PLSTC GRAY 48.25"L X 36.25"W datasheet.pdf
RES 2.43K OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY KEYLOCK datasheet.pdf
LABEL ID RATINGS 0.49" GREEN/WHT datasheet.pdf
508 TB PLU PLU HOOK/BACK datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 250V TIN 2.0A datasheet.pdf