ITT Cannon, LLC KPSE01F18-32SY
KPSE01F18-32SY picture photo
Mfg. Part Number
KPSE01F18-32SY
Brief Description
CONN RCPT 32POS CBL MNT W/SKTS
Datasheet Download
KPSE01F18-32SY.pdf
Availability of KPSE01F18-32SY
QUANTITY
KPSE01F18-32SY Order Process
Ship out your order
Specifications of KPSE01F18-32SY
Internal Part NumberEIS-KPSE01F18-32SY
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions32
Shell Size - Insert18-32
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationY
Contact FinishGold
FeaturesStrain Relief
Contact Finish Thickness50µin (1.27µm)
Current Rating7.5A
Voltage - Rated600VAC, 850VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KPSE01F18-32SY
Related LinksKPSE01F, KPSE01F18-32SY Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
KPSE01F18-32SY Details Description
Related parts for KPSE01F18-32SY
IC REG SWITCHD CAP PROG 8SOIC datasheet.pdf
TRIAC ALTERNISTOR 600V 6A TO251 datasheet.pdf
BATTERY PACK NIMH 12.0V 2500MAH datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 30A TO-3P datasheet.pdf
MOSFET N/P-CH 20V 6WDFN datasheet.pdf
CAP CER 4.8PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
3M 4926 VHB 3/4" X 2" - 100/PACK datasheet.pdf
RES 330 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 30A datasheet.pdf
PR-21-REFLECTOR datasheet.pdf
CABLE 3POS datasheet.pdf