ITT Cannon, LLC KPSE02A14-5SZ
KPSE02A14-5SZ picture photo
Mfg. Part Number
KPSE02A14-5SZ
Brief Description
CONN RCPT 5POS BOX MNT W/SKTS
Datasheet Download
KPSE02A14-5SZ.pdf
Availability of KPSE02A14-5SZ
QUANTITY
KPSE02A14-5SZ Order Process
Ship out your order
Specifications of KPSE02A14-5SZ
Internal Part NumberEIS-KPSE02A14-5SZ
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions5
Shell Size - Insert14-5
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationZ
Contact Finish Thickness50µin (1.27µm)
Current Rating13A
Voltage - Rated1000VAC, 1400VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KPSE02A14-5SZ
Related LinksKPSE02, KPSE02A14-5SZ Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
KPSE02A14-5SZ Details Description
Related parts for KPSE02A14-5SZ
IC MCU 8BIT 128KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
CAP CER 5600PF 25V X7R 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CAP CER 56PF 500V NP0 1812 datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 10% 630VDC RADIAL datasheet.pdf
FFC 1.00 TYPE D 30 CKTS LGT 30 datasheet.pdf
DC/DC CONVERT +/-12V 1.25A 6DIP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
TERM BLOCK PCB datasheet.pdf
VARISTOR 184V 6.5KA DISC 14MM datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf