Susumu KRL11050-C-R047-F-T1
KRL11050-C-R047-F-T1 picture photo
Mfg. Part Number
KRL11050-C-R047-F-T1
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 0.047 OHM 1% 5W 11050
Datasheet Download
KRL11050-C-R047-F-T1.pdf
Availability of KRL11050-C-R047-F-T1
QUANTITY
KRL11050-C-R047-F-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of KRL11050-C-R047-F-T1
Internal Part NumberEIS-KRL11050-C-R047-F-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesKRL Series
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Featured ProductRL Series - Low Resistance Current Sensors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesKRL
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.047
Tolerance±1%
Power (Watts)5W
CompositionMetal Foil
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseWide 4320 (11050 Metric), 2043
Supplier Device Package11050
Size / Dimension0.197" L x 0.433" W (5.00mm x 11.00mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KRL11050-C-R047-F-T1
Related LinksKRL11050-C, KRL11050-C-R047-F-T1 Datasheet, Susumu Distributor
KRL11050-C-R047-F-T1 Details Description
Related parts for KRL11050-C-R047-F-T1
IC COUNTER/DIVIDER BINRY 14-SOIC datasheet.pdf
IC REG MULT CONFIG INV ADJ D2PAK datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 44QFN datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 250V X7R 2225 datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 550MA 480 MOHM datasheet.pdf
RES 30.1K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 32POS PIN datasheet.pdf
RACK AND PANEL CONNECTOR datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA 176POS GOLD datasheet.pdf
SW ROTARY DIP RA SMT 64POS 42V datasheet.pdf
CAP CER 36PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf