Susumu KRL1220E-M-R068-F-T5
KRL1220E-M-R068-F-T5 picture photo
Mfg. Part Number
KRL1220E-M-R068-F-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 0.068 OHM 1% 1/2W 0805
Datasheet Download
KRL1220E-M-R068-F-T5.pdf
Availability of KRL1220E-M-R068-F-T5
QUANTITY
KRL1220E-M-R068-F-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of KRL1220E-M-R068-F-T5
Internal Part NumberEIS-KRL1220E-M-R068-F-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Featured ProductSusumu - KRL Series Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesKRL
PackagingCut Tape (CT)
Resistance (Ohms)0.068
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Foil
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KRL1220E-M-R068-F-T5
Related LinksKRL1220E-M, KRL1220E-M-R068-F-T5 Datasheet, Susumu Distributor
KRL1220E-M-R068-F-T5 Details Description
Related parts for KRL1220E-M-R068-F-T5
CONN CIC RCPT 18POS 2.54MM datasheet.pdf
SENSOR 75PSIS 7/16 UNF 5V MINI datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 1MH 490MA 2 OHM SMD datasheet.pdf
Connector Receptacle 21 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Bottom Entry datasheet.pdf
Crystal 16.3840MHz 30ppm 12pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 84MA 2.2 OHM datasheet.pdf
TVS DIODE 36VWM 58.1VC AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.300" (7.62mm) datasheet.pdf
OSC MEMS 26.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP CER 150PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf