Susumu KRL3264-C-R012-F-T1
KRL3264-C-R012-F-T1 picture photo
Mfg. Part Number
KRL3264-C-R012-F-T1
Brief Description
RES SMD 0.012 OHM 1% 1W 3264
Datasheet Download
KRL3264-C-R012-F-T1.pdf
Availability of KRL3264-C-R012-F-T1
QUANTITY
KRL3264-C-R012-F-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of KRL3264-C-R012-F-T1
Internal Part NumberEIS-KRL3264-C-R012-F-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesKRL Series
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Featured ProductRL Series - Low Resistance Current Sensors
Susumu - KRL Series Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.012
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Foil
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package3264
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KRL3264-C-R012-F-T1
Related LinksKRL3264-C, KRL3264-C-R012-F-T1 Datasheet, Susumu Distributor
KRL3264-C-R012-F-T1 Details Description
Related parts for KRL3264-C-R012-F-T1
AC/DC CONVERTER 48V 144W datasheet.pdf
RES SMD 374 OHM 0.02% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS R/A .050 DIP datasheet.pdf
CONN RECEPT 2MM 10POS 24-28AWG datasheet.pdf
FIXED IND 1.5MH 540MA 1.7 OHM TH datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 23POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 15V IN 9V OUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 500W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
RES 1 OHM 3W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 25 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf