Susumu KRL6432E-M-R003-F-T1
KRL6432E-M-R003-F-T1 picture photo
Mfg. Part Number
KRL6432E-M-R003-F-T1
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 0.003 OHM 3W 2512 WIDE
Datasheet Download
KRL6432E-M-R003-F-T1.pdf
Availability of KRL6432E-M-R003-F-T1
QUANTITY
KRL6432E-M-R003-F-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of KRL6432E-M-R003-F-T1
Internal Part NumberEIS-KRL6432E-M-R003-F-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Featured ProductSusumu - KRL Series Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesKRL
PackagingCut Tape (CT)
Resistance (Ohms)0.003
Tolerance±1%
Power (Watts)3W
CompositionMetal Foil
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 2512 (6432 Metric), 1225
Supplier Device Package6432
Size / Dimension0.122" L x 0.248" W (3.10mm x 6.30mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KRL6432E-M-R003-F-T1
Related LinksKRL6432E-M, KRL6432E-M-R003-F-T1 Datasheet, Susumu Distributor
KRL6432E-M-R003-F-T1 Details Description
Related parts for KRL6432E-M-R003-F-T1
JUMPER-H1502TR/A3048S/H1502TR 8" datasheet.pdf
Connector Receptacle 12 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
SENSOR TEMP I2C/SMBUS 8MSOP datasheet.pdf
CABLE STR 3POS FEMALE/FEMALE 6M datasheet.pdf
METRAL HDR 1MX5R PF datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 28 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
CIR 3C 3#16S FR SKT PLUG datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 2A DO219AB datasheet.pdf
FIXED IND 120UH 900MA 1.62 OHM datasheet.pdf