Susumu KRL6432E-M-R068-F-T1
KRL6432E-M-R068-F-T1 picture photo
Mfg. Part Number
KRL6432E-M-R068-F-T1
Brief Description
RES SMD 0.068 OHM 3W 2512 WIDE
Datasheet Download
KRL6432E-M-R068-F-T1.pdf
Availability of KRL6432E-M-R068-F-T1
QUANTITY
KRL6432E-M-R068-F-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of KRL6432E-M-R068-F-T1
Internal Part NumberEIS-KRL6432E-M-R068-F-T1
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingCut Tape (CT)
Resistance (Ohms)0.068
Tolerance±1%
Power (Watts)3W
CompositionMetal Foil
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 2512 (6432 Metric), 1225
Supplier Device Package6432
Size / Dimension0.122" L x 0.248" W (3.10mm x 6.30mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KRL6432E-M-R068-F-T1
Related LinksKRL6432E-M, KRL6432E-M-R068-F-T1 Datasheet, Susumu Distributor
KRL6432E-M-R068-F-T1 Details Description
Related parts for KRL6432E-M-R068-F-T1
CONN RECEPT 12 POS W/RAMP SL-156 datasheet.pdf
NUT DRIVER HEX SCKT 5.5MM 9.45" datasheet.pdf
THERMAL PAD TO-3 .007" SP400 datasheet.pdf
FUSE CERM 100MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
RES 9.09K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 2.7UH 1.011A 120 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CIR BRKR 5A 32VDC ROCKER datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS FLANGE SKT datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X15MM TACH 12VDC datasheet.pdf