Fairchild Semiconductor KSE13003H2ASTU
KSE13003H2ASTU picture photo
Mfg. Part Number
KSE13003H2ASTU
Manufacturer
Product Category
Transistors (BJT) - Single
Brief Description
TRANS NPN 400V 1.5A TO126
Datasheet Download
KSE13003H2ASTU.pdf
Availability of KSE13003H2ASTU
QUANTITY
KSE13003H2ASTU Order Process
Ship out your order
Specifications of KSE13003H2ASTU
Internal Part NumberEIS-KSE13003H2ASTU
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package60
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyTransistors (BJT) - Single
Series-
PackagingTube
Transistor TypeNPN
Current - Collector (Ic) (Max)1.5A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)400V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic3V @ 500mA, 1.5A
Current - Collector Cutoff (Max)-
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce14 @ 500mA, 2V
Power - Max20W
Frequency - Transition4MHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseTO-225AA, TO-126-3
Supplier Device PackageTO-126
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KSE13003H2ASTU
Related LinksKSE1300, KSE13003H2ASTU Datasheet, Fairchild Semiconductor Distributor
KSE13003H2ASTU Details Description
Related parts for KSE13003H2ASTU
CONN RCPT 35POS .200X.150 GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC BUS SWITCH 10BIT LV 24-QSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9, 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
SENSOR PRES 1.6BAR GAUG 5V SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
CAP CER 33PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CAP CER 13PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf