United Chemi-Con KTD500B155M32A0T00
KTD500B155M32A0T00 picture photo
Mfg. Part Number
KTD500B155M32A0T00
Brief Description
CAP CER 1.5UF 50V X7R RADIAL
Datasheet Download
KTD500B155M32A0T00.pdf
Availability of KTD500B155M32A0T00
QUANTITY
KTD500B155M32A0T00 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTD500B155M32A0T00
Internal Part NumberEIS-KTD500B155M32A0T00
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance1.5µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.197" L x 0.138" W (5.00mm x 3.50mm)
Height - Seated (Max)0.236" (6.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTD500B155M32A0T00
Related LinksKTD500B15, KTD500B155M32A0T00 Datasheet, United Chemi-Con Distributor
KTD500B155M32A0T00 Details Description
Related parts for KTD500B155M32A0T00
CONN HEADER 28POS .100 DL SMD datasheet.pdf
IC SWITCH BUS 24BIT TTL 56SSOP datasheet.pdf
RES SMD 220 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 30POS .156 datasheet.pdf
TVS DIODE 6VWM 11.4VC SMB datasheet.pdf
RES SMD 723K OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
LED CBI 3MM GN/RED/YW TRI LEVEL datasheet.pdf
IC SRAM 128K X 8 3.3V 32-TSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS JAM NUT PIN datasheet.pdf