Rohm Semiconductor KTR03EZPF1R30
KTR03EZPF1R30 picture photo
Mfg. Part Number
KTR03EZPF1R30
Brief Description
RES SMD 1.3 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
KTR03EZPF1R30.pdf
Availability of KTR03EZPF1R30
QUANTITY
KTR03EZPF1R30 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR03EZPF1R30
Internal Part NumberEIS-KTR03EZPF1R30
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.3
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR03EZPF1R30
Related LinksKTR03E, KTR03EZPF1R30 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR03EZPF1R30 Details Description
Related parts for KTR03EZPF1R30
IC OPAMP ISOLATION 2KHZ SIP datasheet.pdf
RES SMD 68K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 3MHZ 14SOIC datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 3KV RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 25W datasheet.pdf
SR BTS TT WR 2 ASY datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V datasheet.pdf
WIRE DUCT HINGED 6' WHITE datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
HDM 5SMPO120F200O G datasheet.pdf
47000UF 16V 35X50MM 85C 12000H datasheet.pdf