Rohm Semiconductor KTR03EZPF4R30
KTR03EZPF4R30 picture photo
Mfg. Part Number
KTR03EZPF4R30
Brief Description
RES SMD 4.3 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
KTR03EZPF4R30.pdf
Availability of KTR03EZPF4R30
QUANTITY
KTR03EZPF4R30 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR03EZPF4R30
Internal Part NumberEIS-KTR03EZPF4R30
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.3
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR03EZPF4R30
Related LinksKTR03E, KTR03EZPF4R30 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR03EZPF4R30 Details Description
Related parts for KTR03EZPF4R30
TRIMMER 10K OHM 0.75W PC PIN datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 1.86A 80 MOHM TH datasheet.pdf
CONN HEADER BRKWAY 14POS DL .100 datasheet.pdf
RES SMD 51K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 6POS VERT 10.16MM datasheet.pdf
FILTER ULTRA-COMPACT 3-PHASE 75A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 25W datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.3V 2W DO204AL datasheet.pdf
CONN PIN HDR 2.5MM 15POS datasheet.pdf