Rohm Semiconductor KTR03EZPF4R70
KTR03EZPF4R70 picture photo
Mfg. Part Number
KTR03EZPF4R70
Brief Description
RES SMD 4.7 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
KTR03EZPF4R70.pdf
Availability of KTR03EZPF4R70
QUANTITY
KTR03EZPF4R70 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR03EZPF4R70
Internal Part NumberEIS-KTR03EZPF4R70
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.7
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR03EZPF4R70
Related LinksKTR03E, KTR03EZPF4R70 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR03EZPF4R70 Details Description
Related parts for KTR03EZPF4R70
CONN EDGECARD 98POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC SHIFT REGISTER 8BIT 14SO datasheet.pdf
CONN CAP DBL LOCK 8POS NATURAL datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator 25mA Backlight, Camera Flash 16-UQFN-EP (3x3) datasheet.pdf
RES 0.25 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
DIODE ZENER 36V 5W SMBG datasheet.pdf