Rohm Semiconductor KTR03EZPF82R0
KTR03EZPF82R0 picture photo
Mfg. Part Number
KTR03EZPF82R0
Brief Description
RES SMD 82 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
KTR03EZPF82R0.pdf
Availability of KTR03EZPF82R0
QUANTITY
KTR03EZPF82R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR03EZPF82R0
Internal Part NumberEIS-KTR03EZPF82R0
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)82
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR03EZPF82R0
Related LinksKTR03E, KTR03EZPF82R0 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR03EZPF82R0 Details Description
Related parts for KTR03EZPF82R0
IC DATA ACQ SYS 12BIT 20-DIP datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 100K OHM 1206 datasheet.pdf