Rohm Semiconductor KTR03EZPF9100
KTR03EZPF9100 picture photo
Mfg. Part Number
KTR03EZPF9100
Brief Description
RES SMD 910 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
KTR03EZPF9100.pdf
Availability of KTR03EZPF9100
QUANTITY
KTR03EZPF9100 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR03EZPF9100
Internal Part NumberEIS-KTR03EZPF9100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)910
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR03EZPF9100
Related LinksKTR03E, KTR03EZPF9100 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR03EZPF9100 Details Description
Related parts for KTR03EZPF9100
CONN RCPT IN-LINE 18POS W/SCKT datasheet.pdf
IC VID FILT HD/PS/SD/BP 14TSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 100 OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.96K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 300MA 1.1 OHM datasheet.pdf
CAP FILM 0.68UF 5% 100VDC RADIAL datasheet.pdf
RES 261 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
EDGE SENSOR datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 250MA 5 OHM SMD datasheet.pdf