Rohm Semiconductor KTR03EZPF9104
KTR03EZPF9104 picture photo
Mfg. Part Number
KTR03EZPF9104
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 9.1M OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
KTR03EZPF9104.pdf
Availability of KTR03EZPF9104
QUANTITY
KTR03EZPF9104 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR03EZPF9104
Internal Part NumberEIS-KTR03EZPF9104
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesKTR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.1M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR03EZPF9104
Related LinksKTR03E, KTR03EZPF9104 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR03EZPF9104 Details Description
Related parts for KTR03EZPF9104
IC REG CTRLR BUCK PWM 40MLP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .156 EXTEND datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
CAP FILM 0.18UF 10% 630VDC AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
RES 33.2 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
FAN MOUNT BLACK 92MM datasheet.pdf