Rohm Semiconductor KTR03EZPJ623
KTR03EZPJ623 picture photo
Mfg. Part Number
KTR03EZPJ623
Brief Description
RES SMD 62K OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
KTR03EZPJ623.pdf
Availability of KTR03EZPJ623
QUANTITY
KTR03EZPJ623 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR03EZPJ623
Internal Part NumberEIS-KTR03EZPJ623
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)62k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR03EZPJ623
Related LinksKTR03E, KTR03EZPJ623 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR03EZPJ623 Details Description
Related parts for KTR03EZPJ623
IC OCTAL D TRANSP LATCH 20SSOP datasheet.pdf
RES SMD 4.87KOHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC MUX 16:1 3.3V ECL 32-LQFP datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 20V 20% 2917 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 6A 125V datasheet.pdf
TVS DIODE 8.5VWM 14.4VC SMA datasheet.pdf
RES 374K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
TOOL RETEN TEST .9MM CRIMP PIN datasheet.pdf
RES ARRAY 5 RES 1K OHM 6SIP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf