Rohm Semiconductor KTR10EZPF1133
KTR10EZPF1133 picture photo
Mfg. Part Number
KTR10EZPF1133
Brief Description
RES SMD 113K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
KTR10EZPF1133.pdf
Availability of KTR10EZPF1133
QUANTITY
KTR10EZPF1133 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR10EZPF1133
Internal Part NumberEIS-KTR10EZPF1133
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)113k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR10EZPF1133
Related LinksKTR10E, KTR10EZPF1133 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR10EZPF1133 Details Description
Related parts for KTR10EZPF1133
BALUN HYBRID 950-1250 MHZ 1:4 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 150K OHM 8SIP datasheet.pdf
RES SMD 18 OHM 5% 1/32W 01005 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT STRGHT 10POS PIN datasheet.pdf
PNL MNT BLUE W/WIRE 12" datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR LTC5592 datasheet.pdf
RES 35.7K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 3PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf