Rohm Semiconductor KTR10EZPF1150
KTR10EZPF1150 picture photo
Mfg. Part Number
KTR10EZPF1150
Brief Description
RES SMD 115 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
KTR10EZPF1150.pdf
Availability of KTR10EZPF1150
QUANTITY
KTR10EZPF1150 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR10EZPF1150
Internal Part NumberEIS-KTR10EZPF1150
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)115
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR10EZPF1150
Related LinksKTR10E, KTR10EZPF1150 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR10EZPF1150 Details Description
Related parts for KTR10EZPF1150
RES SMD 0.04 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
IC SWITCH SPST SOT23-6 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS STR 3.5MM datasheet.pdf
TVS DIODE 20VWM 32.4VC SMA datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
IC FPGA 188 I/O 256BGA datasheet.pdf
Connector Socket 68 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
XCEDE 3W LEFT 6PVH 8COL datasheet.pdf
CABLE datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V/ADJ 0.25A datasheet.pdf
RD/HF CONNECTORS datasheet.pdf
CAP ALUM .01F 100V 20% SCREW datasheet.pdf