Rohm Semiconductor KTR10EZPF1804
KTR10EZPF1804 picture photo
Mfg. Part Number
KTR10EZPF1804
Brief Description
RES SMD 1.8M OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
KTR10EZPF1804.pdf
Availability of KTR10EZPF1804
QUANTITY
KTR10EZPF1804 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR10EZPF1804
Internal Part NumberEIS-KTR10EZPF1804
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.8M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR10EZPF1804
Related LinksKTR10E, KTR10EZPF1804 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR10EZPF1804 Details Description
Related parts for KTR10EZPF1804
IC D/A CONV 12BIT R-R DUAL 16DIP datasheet.pdf
RES SMD 2.15K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
LCD MOD GRAPH 240X64 FSTN W/BKLT datasheet.pdf
CONN BNC JACK R/A 75 OHM PCB datasheet.pdf
TVS DIODE 47.8VWM 77VC SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
VARISTOR 459V 2.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
SENSOR PHOTOELECTRIC 5MM datasheet.pdf
LED LIGHT BAR STD 3100K 12" ALUM datasheet.pdf
HD 38999 73C 73#23 SKT RECP datasheet.pdf
ER 17C 17#16 PIN RECP datasheet.pdf
SMD Sealed Type 4mm Size PVM4 Series datasheet.pdf