Rohm Semiconductor KTR10EZPF2151
KTR10EZPF2151 picture photo
Mfg. Part Number
KTR10EZPF2151
Brief Description
RES SMD 2.15K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
KTR10EZPF2151.pdf
Availability of KTR10EZPF2151
QUANTITY
KTR10EZPF2151 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR10EZPF2151
Internal Part NumberEIS-KTR10EZPF2151
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.15k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR10EZPF2151
Related LinksKTR10E, KTR10EZPF2151 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR10EZPF2151 Details Description
Related parts for KTR10EZPF2151
CAP CER HV 10KV 500PF 35% RAD datasheet.pdf
CAP ROCKER PADDLE BLUE datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC RELAY OUT 24V datasheet.pdf
RES SMD 1.07K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN HEADER 10PWR 24SGL 3.18MM datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
RES 82.5K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf