Rohm Semiconductor KTR10EZPF30R1
KTR10EZPF30R1 picture photo
Mfg. Part Number
KTR10EZPF30R1
Brief Description
RES SMD 30.1 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
KTR10EZPF30R1.pdf
Availability of KTR10EZPF30R1
QUANTITY
KTR10EZPF30R1 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR10EZPF30R1
Internal Part NumberEIS-KTR10EZPF30R1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30.1
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR10EZPF30R1
Related LinksKTR10E, KTR10EZPF30R1 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR10EZPF30R1 Details Description
Related parts for KTR10EZPF30R1
CAP FILM 0.82UF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 660MA 730 MOHM datasheet.pdf
CIR BRKR 10A 250VAC 80VDC datasheet.pdf
IC ADC 22BIT 2.7V 1CH SPI 8SOIC datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
LENS FOR CREE XP-E/C/G 4 UP datasheet.pdf
RES 15.4 OHM 1/4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
IC FLASH/LPDRAM 1.5GBIT 137TFBGA datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 1VA 32V datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 16V SMD datasheet.pdf