Rohm Semiconductor KTR10EZPF3321
KTR10EZPF3321 picture photo
Mfg. Part Number
KTR10EZPF3321
Brief Description
RES SMD 3.32K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
KTR10EZPF3321.pdf
Availability of KTR10EZPF3321
QUANTITY
KTR10EZPF3321 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR10EZPF3321
Internal Part NumberEIS-KTR10EZPF3321
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.32k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR10EZPF3321
Related LinksKTR10E, KTR10EZPF3321 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR10EZPF3321 Details Description
Related parts for KTR10EZPF3321
IC DDR SDRAM 512MBIT 6NS 60FBGA datasheet.pdf
IC MCU 32BIT ROMLESS 388PBGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC SRAM 2MBIT 70NS 44TSOP datasheet.pdf
CAP TANT 470UF 6.3V 20% 2824 datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 35V SNAP datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 12A TO277A datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE DPDT 8A 5V datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 200W datasheet.pdf