Rohm Semiconductor KTR10EZPF3901
KTR10EZPF3901 picture photo
Mfg. Part Number
KTR10EZPF3901
Brief Description
RES SMD 3.9K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
KTR10EZPF3901.pdf
Availability of KTR10EZPF3901
QUANTITY
KTR10EZPF3901 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR10EZPF3901
Internal Part NumberEIS-KTR10EZPF3901
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.9k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR10EZPF3901
Related LinksKTR10E, KTR10EZPF3901 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR10EZPF3901 Details Description
Related parts for KTR10EZPF3901
TOWELETTES STATICIDE ANTISTATIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CA,XG,MTRJ-SC datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
IC OPAMP CURR SENSE 6SOT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
RES 20K OHM 1W .25% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 7.5V 2W DO204AL datasheet.pdf