Rohm Semiconductor KTR10EZPF4702
KTR10EZPF4702 picture photo
Mfg. Part Number
KTR10EZPF4702
Brief Description
RES SMD 47K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
KTR10EZPF4702.pdf
Availability of KTR10EZPF4702
QUANTITY
KTR10EZPF4702 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR10EZPF4702
Internal Part NumberEIS-KTR10EZPF4702
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)47k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR10EZPF4702
Related LinksKTR10E, KTR10EZPF4702 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR10EZPF4702 Details Description
Related parts for KTR10EZPF4702
SWITCH PUSH DPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
RES SMD 348 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
DIODE ARRAY SBR 150V 10A TO220AB datasheet.pdf
IC CURRENT SHUNT MONITOR 10UQFN datasheet.pdf
RES 2.5 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
LED SBT-70 COOL WHITE 75CRI 2SMD datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
GROMMET 0.629" PVC BLACK datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA 539POS GOLD datasheet.pdf