Rohm Semiconductor KTR10EZPF62R0
KTR10EZPF62R0 picture photo
Mfg. Part Number
KTR10EZPF62R0
Brief Description
RES SMD 62 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
KTR10EZPF62R0.pdf
Availability of KTR10EZPF62R0
QUANTITY
KTR10EZPF62R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR10EZPF62R0
Internal Part NumberEIS-KTR10EZPF62R0
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)62
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR10EZPF62R0
Related LinksKTR10E, KTR10EZPF62R0 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR10EZPF62R0 Details Description
Related parts for KTR10EZPF62R0
THERMISTOR NTC 10K OHM 5% 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC TEMP SENSOR SW SOT23-5 datasheet.pdf
PWR SPLY MEDICAL 12V 3.33A 40W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
CONN HDR BKWAY SMD GOLD 84POS datasheet.pdf
MINITEK SHRD STACKING HDR datasheet.pdf
Connector Header 27 Position 0.039" (1.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf