Rohm Semiconductor KTR10EZPF6703
KTR10EZPF6703 picture photo
Mfg. Part Number
KTR10EZPF6703
Brief Description
RES SMD 670K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
KTR10EZPF6703.pdf
Availability of KTR10EZPF6703
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
KTR10EZPF6703 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR10EZPF6703
Internal Part NumberEIS-KTR10EZPF6703
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)670k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR10EZPF6703
Related LinksKTR10E, KTR10EZPF6703 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR10EZPF6703 Details Description
Related parts for KTR10EZPF6703
IC LOAD SWITCH INT 8V SC70-6 datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 400MHZ TSOT23-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 EYELET datasheet.pdf
LED ZPOWER NEU WHITE 4000K SMD datasheet.pdf
LED ASSY VERT datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
IC OPAMP GP 15MHZ RRO 4WLP datasheet.pdf
IC OSC VCXO 81MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS INLINE PIN datasheet.pdf
CAP CER 1.9PF 1KV NP0 1111 datasheet.pdf