Rohm Semiconductor KTR10EZPF8453
KTR10EZPF8453 picture photo
Mfg. Part Number
KTR10EZPF8453
Brief Description
RES SMD 845K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
KTR10EZPF8453.pdf
Availability of KTR10EZPF8453
QUANTITY
KTR10EZPF8453 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR10EZPF8453
Internal Part NumberEIS-KTR10EZPF8453
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)845k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR10EZPF8453
Related LinksKTR10E, KTR10EZPF8453 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR10EZPF8453 Details Description
Related parts for KTR10EZPF8453
CONN RECP SCREW MT/SOLDER TAB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 38POS STACKNG 15GOLD datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL SC70-6 datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 10V 20% 2824 datasheet.pdf
SENSOR PROX PNP 3.3MM 12-24VDC datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN SOCKET .4MM 10 POS SMD datasheet.pdf