Rohm Semiconductor KTR10EZPF9532
KTR10EZPF9532 picture photo
Mfg. Part Number
KTR10EZPF9532
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 95.3K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
KTR10EZPF9532.pdf
Availability of KTR10EZPF9532
QUANTITY
KTR10EZPF9532 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR10EZPF9532
Internal Part NumberEIS-KTR10EZPF9532
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesResistor Products Overview
Featured ProductROHM Chip Resistors
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesKTR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)95.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR10EZPF9532
Related LinksKTR10E, KTR10EZPF9532 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR10EZPF9532 Details Description
Related parts for KTR10EZPF9532
DIODE SCHOTTKY 30V 2A SMB datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V 18A D2PAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
ANT STREAM GPS CELLULAR datasheet.pdf
IC ANLG SWITCH DUAL SPST 10QFN datasheet.pdf
TOOL EXTRACTION FOR APD 1WAY PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 25W datasheet.pdf
RES 3.05K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 16.2K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CERAM AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
CAP TANT POLY 150UF 20% 16V 2917 datasheet.pdf