Rohm Semiconductor KTR10EZPJ3R6
KTR10EZPJ3R6 picture photo
Mfg. Part Number
KTR10EZPJ3R6
Brief Description
RES SMD 3.6 OHM 5% 1/8W 0805
Datasheet Download
KTR10EZPJ3R6.pdf
Availability of KTR10EZPJ3R6
QUANTITY
KTR10EZPJ3R6 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR10EZPJ3R6
Internal Part NumberEIS-KTR10EZPJ3R6
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.6
Tolerance±5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR10EZPJ3R6
Related LinksKTR10E, KTR10EZPJ3R6 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR10EZPJ3R6 Details Description
Related parts for KTR10EZPJ3R6
TERM BLOCK PLUG 20POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 45DEG 12POS 5MM datasheet.pdf
IC OSC SILICON PROG TSOT23-5 datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 50MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
IC ENCORE MCU 2K FLASH 28SSOP datasheet.pdf
RES SMD 732K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN SSL RCPT & BLADE 4POS 3MM datasheet.pdf
RES 3.9 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf