Rohm Semiconductor KTR18EZPF1301
KTR18EZPF1301 picture photo
Mfg. Part Number
KTR18EZPF1301
Brief Description
RES SMD 1.3K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
KTR18EZPF1301.pdf
Availability of KTR18EZPF1301
QUANTITY
KTR18EZPF1301 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR18EZPF1301
Internal Part NumberEIS-KTR18EZPF1301
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, High Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR18EZPF1301
Related LinksKTR18E, KTR18EZPF1301 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR18EZPF1301 Details Description
Related parts for KTR18EZPF1301
CONN EDGECARD 70POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP FILM 1.5UF 10% 1.2KVDC SCREW datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 29POS JAMNUT SCKT datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 36VOUT 25W datasheet.pdf
FIXED IND 240NH 500MA 880 MOHM datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 400MA 3.2 OHM TH datasheet.pdf
RES 1.2K OHM 5.25W 5% AXIAL datasheet.pdf